Kategori İçeriği

Lazer Akupunktur

Lazer Akupunktur

Akupunktur denince akla hep iğne ile cilde belli bir ölçüde saplanan tedaviler akla gelmekte. İğne denince de akla acılı bir tedavi gelmekte ve insanlar akupunktur tedavisinden kaçmaktadırlar. Akupunkturda önemli olan cildin belirli bir derinliğinde bulunan akupunktur noktası adını verdiğimiz alanları uyarmak esasına dayanır. Bu noktalar aslında bir uydu alıcısı veya bit televizyon anteni gibi çalışır. Yani sinir hücrelerinin alıcıları akupunktur nokatlarında daha da yoğun bir şekilde bulunur. Bu noktalar cildin değişik bölgelerine göre değişen bir şekilde derinin 2 mm den 4 cm’e kadar derinlikte bulunur.

İşte daha öncelerde de var olan Lazer akupunktur son 10 yılda iyice geliştirilip “Fiber optik” yani saç teli inceliğinde esnek plastiğimsi kablolarla taşınır hale geldi. Sonuçta Lazer iğne adını verdiğimiz aslında iğne olamyan cildi çeşitli derinliklerinde bulunan akupunktur noktalarını uyaran lazer ışın sistemi geliştirildi. Aynı akupunktur iğnesi şeklinde etki yapan fakat cilde saplanmayan ve cildi sadece dışardan uyararak çeşitli hastalıkların tedavisini yapmak artık mümkün. Lazer akupunktur kesinlikle hiçbir ağrısı yoktur. Çocuklarda ve iğne ağrısından korkanlar için ideal bir akupunktur uygulama şekli. Belirli frekans ve güçte verilen lazer ışınları akupunktur noktalarını uyararak birçok hastalıkları tedavi etmektedir. Özellikle çocukluk çağlarında gelişecek olan alerjik bronşit ve astım tedavilerinde %80-90 yakın bir sonuç alınabilmektedir.

Lazer ışınları beyinde ve yapılan deri bölgesindeki özel bölümleri uyararak bir takım salgıları ve iç salgı bezlerini uyardığı için ortaya çıkan salgılar kişinin hastalıklarını da tedavi etmektedir.

Derideki akupunktur noktalarına uygulanan lazer ışınları Beta endorfin (vücudun ürettiği bir morfin çeşidi) adını verdiğimiz bir maddenin salınımını sağlar. Endorfin sentetik morfinin ağrı kesici özelliğinden 1000 kat daha güçlüdür. Dolayısıyla vücuttaki ağrıya neden olan hemen bütün hastalıklarda lazer akupunktur kullanılır. Fibromyalji adını verdiğimiz kas ağrıları, siyatik, bel, omuz, kol, diz boyun baş ağrılarında, migren allerjik bronşit, astım allerjik nezle de % 90 a yakın tedavi etme gücüne sahip.

10-30 dakika süren lazer akupunkturu ağrısız da olması nedeniyle artık tercih edilen bir tedavi olmaktadır.